Datum: 28.01.2022

Vložil: Jana

Titulek: Začátečník

Dobrý den, jsem úplná začátečnice v chovu andulek. Po dlouhém hledání informací, na webu .... atd., jsem konečně našla úžasné stránky - Vaše stránky :-) které se věnují, jak to napsat :-) od A do Z, všemu kolem andulek. Jsem nadšená, rady, postřehy, zkušenosti.... Vše srozumitelně popsané, i pro naprostého laika, jako jsem já.
Nejdříve jsem se bránila tomu, že si pořídíme andulku, nic jsem o chování tohoto ptáčka nevěděla. Ale čím víc jsem se o to začala zajímat, tím víc mě to pohltilo a andulky mi prostě učarovali.
Domluvili jsme se s jednou chovatelkou, že nám nechá mladého samečka - v době kdy jsme si ho brali, byl 4 měsíce starý, s ním jsme si přivezli i samičku (jeho sestra) - bylo nám řečeno, ať si vybereme, který nám sedne více - buď si je můžeme nechat obě, nebo jednu vrátíme.
Jelikož jsme přes den v práci, neměla jsem to srdce, nechávat doma samotnou andulku a rozhodla se, že si necháme obě, že u nás se budou mít královsky :-) a hlavně, že ten jeden, nebude celý den sám.
Ale, nejsem si jistá, zda jsme neudělali chybu. Jestli jsme si neměli nechat jen tu jednu, a pořídit jí/jemu nového kamaráda. Máme je skoro dva měsíce a žádný posun ve sblížení není. Je mi jasné, že když jsou dvě, zvyklé na sebe, tak to bude trvat hodně dlouho, než nás přijmou a budou nám důvěřovat. Ale takhle si jedou jen podle svého scénáře :-) a nás jako kdyby ani nepotřebovali.... Budu doufat, že se to časem změní a cestu si k sobě najdeme.

Moc děkuji za Vaše stránky, jsou opravdu skvělé a těším se na další příspěvky. Přeji hezký den. Jana

Přidat nový příspěvek